Instalacja alarmowa dla domu jednorodzinnego
Profesjonalne alarmy i rozwiązania z zakresu SSWiN można spotkać już nie tylko w obiektach komercyjnych, lecz również budynkach mieszkalnych. Tematem dzisiejszego artykułu jest właśnie nowoczesna instalacja alarmowa dla domu jednorodzinnego. Zapraszamy do lektury!
Fizyczne metody ochrony mienia i osób wymagają ponoszenia dużych wydatków na zatrudnienie strażników, ochroniarzy czy stróżów nocnych. Systemy alarmowe współpracujące z centrum szybkiego reagowania grupy interwencyjnej stanowią nowatorską alternatywę dla konwencjonalnych metod ochrony. Grupa ochroniarska jest wysyłana na miejsce zdarzenia w momencie przesłania z systemu alarmu powiadomienia o wykryciu podejrzanego incydentu.
Jak działa instalacja alarmowa dla domu jednorodzinnego?
Zastanówmy się, jak działa instalacja alarmowa dla domu jednorodzinnego. Sercem alarmu jest oczywiście specjalna centrala SSWiN. Centralka umożliwia podłączenie wszystkich niezbędnych czujek i czujników wykrywających ruch, zbicie szyby, uderzenie mechaniczne, a także czynniki środowiskowe – zalanie, pożar czy podwyższony poziom tlenku węgla. Profesjonalne centrale realizują także funkcje komunikacyjne – wysyłanie SMS czy e-mail z powiadomieniem o incydencie.
Urządzenia centralne mogą też realizować funkcje z zakresu autodiagnostyki uszkodzeń poszczególnych komponentów instalacji alarmowej. Alarm firmy Satel dodatkowo jest w stanie pracować w miejscach oddalonych od cywilizacji – bez stałego dostępu do internetu oraz zasilania sieciowego. Przykładem takich rozwiązań jest seria Satel Micra, która doskonale sprawdza się na terenie placów budów, obiektów tymczasowych oraz domków letniskowych.
Na co zwrócić uwagę, wybierając systemy alarmowe?
Wiemy już, jak działają alarmy. Możemy zatem przejść do odpowiedzi na kolejne pytanie, które brzmi: na co zwrócić uwagę, wybierając systemy alarmowe?
Ilość obsługiwanych wejść, umożliwiających podłączenie zewnętrznych czujek.
Możliwości w zakresie podziału na strefy oraz partycje.
Obecność i możliwość obsługi programowalnych wyjść alarmowych.
Rozmiar pamięci zdarzeń oraz opcję ewentualnego wydruku logów.
Dostępność portów diagnostycznych RS-232 czy USB.
Możliwości w zakresie zdalnego zarządzania i diagnostyki systemu alarmu.
Funkcję zasilania przy użyciu akumulatora, która zwiększa dostępność instalacji alarmowej.
Funkcjonalności z zakresu kontroli dostępu i automatyki domowej oraz integracji.
Obsługę poprzez manipulator z ekranem LCD, aplikację czy oprogramowanie web.
Pamiętajmy, że nowoczesne alarmy SSWiN realizują bogate funkcjonalności z zakresu kontroli dostępu, dzięki czemu możemy wdrożyć w domu opcję otwierania drzwi kartą zbliżeniową.
Jakie zalety i zastosowania ma nowoczesny system alarmowy?
Dowiedzieliście się, jak działają współczesne instalacje alarmu oraz na co zwrócić uwagę, planując ich zakup i montaż w domu jednorodzinnym. Zastanowimy się teraz, jakie zalety i zastosowania ma nowoczesny system alarmowy. Jakie korzyści wynikają z ich wyboru?
Przede wszystkim działanie SSWiN wpływa pozytywnie na poziom bezpieczeństwa.
Alarmy mogą realizować dodatkowe funkcje z zakresu systemów kontroli dostępu.
Eksploatacja systemu alarmowego jest tańsza, niż zatrudnienie ochroniarzy.
Instalacja SSWiN działa przez całą dobę, natychmiast powiadamiając o incydentach.
Alarm może wykrywać również zalania oraz podwyższony poziom tlenku węgla.
Warto wspomnieć, że szerokie zalety i ogrom korzyści wynikających ze stosowania systemów alarmowych sprawia, że znajdują one zastosowanie w wielu miejscach. Są wykorzystywane w domach jednorodzinnych, hotelach, restauracjach, lokalach usługowych oraz przemyśle.
Wybierz niezawodne alarmy ze sklepu internetowego EC System!
Bez wątpienia nowoczesne systemy alarmowe podnoszą poziom komfortu i bezpieczeństwa w domach jednorodzinnych. Jeżeli jesteś na etapie poszukiwania tego rodzaju rozwiązań, to wybierz niezawodne alarmy ze sklepu internetowego EC System! Profesjonalni doradcy handlowi pomogą Ci w doborze produktów, dopasowanych do Twoich wymagań projektowych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana