Ile może zarobić elektryk w Niemczech?
Praca elektryka to niezwykle wymagające zajęcie. Taki specjalista zajmuje się montażem instalacji, ich konserwacją, podłącza urządzenia, usuwa uszkodzenia, dokonuje pomiarów, zabezpiecza instalacje… lista jego obowiązków jest jeszcze dłuższa. Nic dziwnego, że elektrycy chcą godnie zarabiać w zawodzie. Coraz częściej szukają pracy za granicą, a największym zainteresowaniem z ich strony cieszy się rynek niemiecki. Jak wyglądają tamtejsze zarobki?
Ile elektryk zarabia w Polsce?
W Polsce średnia krajowa wynosi około 5331,47 złotych brutto. Według statystyk całkowite miesięczne wynagrodzenie (mediana) na stanowisku elektryka wynosi około 4350 zł brutto. Oczywiście nie każdy specjalista zarabia taką kwotę. Jak podkreśla specjalista z firmy WRO-SYSTEM: Niestety 25% fachowców ma mniej niż 3 640 PLN brutto. Podobnie jest z najwyższymi wynagrodzeniami – ponad 5250 zł otrzymuje 25% pracowników.
Jakie są wnioski? Elektryk zarabia z reguły mniej, niż wynosi przeciętne wynagrodzenie. Z tego względu coraz więcej fachowców szuka dobrej pracy w Niemczech.
Ile elektryk zarabia w Niemczech?
Elektryk w Niemczech na umowie o pracę zarabia minimum 11,90 euro brutto na godzinę. Tyle wynosi najniższa godzinowa stawka w tym kraju w branży elektrycznej.
Nie da się ukryć, że specjaliści w tym zawodzie mają wyższe zarobki. Przeciętnie elektrycy zarabiają od 1900 euro wzwyż. Oczywiście wszystko zależy od doświadczenia, umiejętności i firmy. Podsumowując: mimo wszystko elektryk w Niemczech zarabia kilka, a nawet kilkanaście razy więcej niż w Polsce.
Jeśli Ty też chcesz spróbować swoich sił za granicą, pamiętaj, by wybrać odpowiednią firmę do nawiązania współpracy. Na stronach internetowych znajdziesz wiele ofert pracy dla elektryka w Niemczech.
Ponadto, decydując się na zatrudnienie w dobrej i sprawdzonej firmie, masz zapewnione:
- zakwaterowanie,
- odpowiedni sprzęt oraz odzież roboczą,
- zjazdy do Polski,
- oraz korzystne dla Ciebie dodatki kwartalne.
Ponadto masz gwarancję terminowych wypłat w euro, a nie zawsze musisz dobrze znać język. Warto więc skorzystać z tak dogodnej szansy.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana