Gdzie znajdują zastosowanie urządzenia filtrowentylacyjne?
Czy wiesz, że niewłaściwa wentylacja w miejscu pracy lub zamieszkania grozi konsekwencjami zdrowotymi i obniża poziom bezpieczeństwa? Chcesz pozbyć się ze wdychanego powietrza alergenów, drobnoustrojów i toksyn? Czy wiesz, że dzięki regularnemu użytkowaniu urządzeń filtrowentylacyjnych można poprawić swoje samopoczucie i zadbać o komfort pracy? Przeczytaj artykuł, a dowiesz się, gdzie stosuje się tego rodzaju urządzenia!
Co to są i do czego służą urządzenia filtrowentylacyjne?
Urządzenia filtrowentylacyjne służą do oczyszczenia powietrza, dzięki czemu usuwa się wszelkie szkodliwe czynniki, w tym związki chemiczne w postaci dymu, gazu i aerozolu, toksyny takie jak pył radioaktywny i drobnoustroje. Urządzenia filtrująco-wentylacyjne skonstruowane są tak, aby ich praca odbywała się w zamkniętym obiegu powietrza, co ogranicza straty ciepła. Ich dużym atutem jest możliwość ponownego użycia odfiltrowanego materiału. Obecnie istnieje szeroki wybór urządzeń filtrowentylacyjnych, co pozwala na ich optymalny dobór do konkretnego typu zanieczyszczenia lub procesu technologicznego. Szukając właściwych produktów, warto zapoznać się z ofertą systemów wentylacji i klimatyzacji Klimainstal z Sosnowca.
Zastosowanie urządzeń filtrowentylacyjnych, czyli gdzie najczęściej są użytkowane?
Ze względu na fakt, iż powietrze poddaje się procesowi filtracji, oczyszczając je z pyłów lutowniczych, szlifierskich, dymów spawalniczych lub z nieprzyjemnych zapachów powstających na skutek produkcji, urządzenia filtrująco-wentylacyjne najczęściej stosuje się w fabrykach i zakładach produkcyjno-przemysłowych. Oprócz tego można je spotkać w schronach i pojazdach, np. czołgach, a także w innych obiektach, gdzie wymagane jest dostarczenie czystego powietrza do oddychania. Wyróżnia się dwa główne rodzaje urządzeń filtrowentylacyjnych. Pierwszy z nich to typ stacjonarny, stosowany w pomieszczeniach. Drugi to typ ruchomy, montowany w pojazdach, samochodach schronach i jednostkach pływających. Warto podkreślić, że do grupy tego typu urządzeń można zaliczyć m.in.: odciągi stanowiskowe, separatory mgły olejowej, urządzenia filtrujące pyły i gazy, a także urządzenia filtracyjne z wysokim podciśnieniem.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana