Fakty i mity na temat ozonowanej oliwy
Z jednej strony ozon: gaz, którego charakterystyczny zapach czuć w powietrzu po burzy. Z drugiej oliwa z oliwek, która cechuje się dowiedzionymi korzyściami zdrowotnymi. Co powstaje z takiej mieszanki? Ozonowana oliwa, która jest doskonałym produktem pielęgnacyjnym, stosowanym przy wielu dolegliwościach skórnych. Przedstawiamy fakty i mity na temat ozonowanej oliwy.
Najważniejsze informacje o ozonowanej oliwie
Ozonowana oliwa jest produktem kosmetycznym przeznaczonym do pielęgnacji skóry. W jej składzie znajdziemy wyłącznie wysokiej jakości oliwę z oliwek oraz biologicznie aktywny ozon. Nie ma tam natomiast alkoholu, sztucznych barwników, konserwantów, parabenów i substancji zapachowych. Z tego względu ozonowana oliwa jest produktem hipoalergicznym, a więc bezpiecznym nawet dla skóry bardzo wrażliwej.
Oliwa z oliwek zawiera jednonienasycone kwasy tłuszczowe, witaminę E i polifenole roślinne. Pomimo oleistej konsystencji preparat szybko się wchłania, a jednocześnie odczuwalnie nawilża skórę. Dzięki obecności ozonu wykazuje bardzo silne działanie grzybo-, bakterio- i wirusobójcze, dlatego może być używany do całego ciała (również twarzy).
Fakty: natłuszcza i wygładza skórę, łagodzi podrażnienia, wykazuje działanie ochronne
Oliwa ozonowana Ozonella firmy Onkomed – producenta kosmetyków ozonowanych została przebadana przez specjalistyczne laboratoria badawcze. Badania wykazały, że 90-100% testujących potwierdziło jej właściwości natłuszczające, wygładzające i łagodzące podrażnienia wywołane otarciem oraz odparzenia. Niewiele mniejszy procent badanych zgodził się z tym, że ozonowana oliwa łagodzi termiczne podrażnienia skóry, a także wykazuje działanie pielęgnacyjne i ochronne. To potwierdza fakt, że ozonowana oliwa działa i jest skuteczna.
Mity: ozon jest szkodliwy dla zdrowia i nietrwały
Ozon jest gazem, który może być szkodliwy dla zdrowia. Jednak tylko wówczas, kiedy podawany jest wziewnie w bardzo dużych dawkach. W niskich dawkach pobudza układ odpornościowy i jest stosowany również w medycynie do leczenia schorzeń tkanek miękkich – co dodatkowo świadczy o jego nieszkodliwości.
Jednak z racji tego, że ozon jest gazem, a do tego dość nietrwałym, czy nie ulega rozpadowi w bardzo krótkim czasie? Nie, ponieważ oliwa z oliwek doskonale wiąże ozon i staje się jego nośnikiem. W takiej postaci ozon może zostać łatwo zaaplikowany na skórę, a tym samym przeniknąć w jej głąb i uwolnić życiodajny tlen, który przyspieszy procesy regeneracyjne skóry i przyniesie ulgę przy rozmaitych dolegliwościach.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana