Doradca podatkowy – Twoja prawa ręka w kwestii finansów
Prowadzenie działalności gospodarczej to nie tylko świadczenie usług i tworzenie produktów, ale także stawianie czoła podatkowym zawiłościom. Nie masz czasu na zaznajamianie się z coraz to nowymi przepisami? Denerwujesz się, bo nie możesz się uporać ze stertą podatkowych zeznań i deklaracji? Rozważ współpracę z doradcą podatkowym. Dzięki niej Twoje finanse znajdą się w bezpiecznych rękach, a Ty będziesz mógł włożyć całą energię w praktyczną stronę swojego biznesu.
Twoje finanse zawsze pod kontrolą
Być może czujesz, że przyjęty przez Ciebie sposób porządkowania dokumentacji nie należy do najlepszych. Doradca podatkowy pomoże Ci, na przykład, zorganizować gromadzenie faktur, umów dotyczących obrotu gospodarczego, rozliczeń z urzędem skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Ponadto będzie regularnie przeprowadzał audyty prowadzonej dokumentacji w celu wykrycia ewentualnych nieprawidłowości i ich usunięcia.
Jak mówi ekspert z Kancelarii Podatkowej w Krakowie specjalizującej się w doradztwie podatkowym, wielu przedsiębiorcom kontakty z administracją publiczną kojarzą się z silnym stresem. Doradca stanie się Twoim reprezentantem w sprawach związanych z organami podatkowymi. Sporządzi niezbędne deklaracje i udzieli wszelkich wyjaśnień choćby w przypadku sporów. A jeśli jest taka potrzeba, zaproponuje korzystniejszą formę prawną działalności gospodarczej, następnie pomoże w planowaniu i realizacji przekształcenia spółki.
Doradca podatkowy, czyli osoba godna zaufania
Warto mieć świadomość, że doradca podatkowy zdał państwowy egzamin, który potwierdził jego specjalistyczną wiedzę i umiejętności. Co więcej, każda osoba wykonująca ów zawód należy do Krajowej Izby Doradców Podatkowych (KIDP) czuwającej nad prawidłowym wykonywaniem pracy. Na początku 2020 roku padł rekord pod względem liczby doradców podatkowych w Polsce – uprawnienia miało ponad 9 tysięcy osób. Dodajmy, że doradcę podatkowego obowiązuje zachowanie tajemnicy zawodowej i postępowanie zgodnie z zasadami etyki zawodowej.
Jeśli masz wątpliwości co do uprawnień doradcy podatkowego i właśnie z tego powodu wahasz się, czy podjąć współpracę – zapytaj o numer wpisu na listę doradców. Możesz też zajrzeć na ową listę, jest ona stale aktualizowana. Wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową wspomnianej Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Wzajemne zaufanie to podstawa wspólnych działań!
Konkluzja nasuwa się jedna: doradca podatkowy może stać się Twoją prawą ręką w kwestii finansów, a jednocześnie zapewnić Ci w tej sferze bezpieczeństwo.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana