Dlaczego warto korzystać z usług profesjonalnego strzyżenia psów?
Regularne karmienie, wyprowadzanie na spacer oraz przygotowanie wygodnego kojca to nie jedyne obowiązki, jakie wiążą się z posiadaniem psa. Bardzo ważny jest również jego wygląd, który można utrzymywać poprzez systematyczne wyczesywanie i strzyżenie. Niektóre czynności pielęgnacyjne wymagają skorzystania z usług profesjonalnego strzyżenia. W artykule przedstawiamy korzyści, jakie można osiągnąć zabierając czworonoga do fryzjera.
Jakie są zalety korzystania z salonów fryzjerskich dla psów?
Salon fryzjerski będzie z pewnością lepszym rozwiązaniem niż samodzielne strzyżenie psa w domu. Dzięki wszelkim niezbędnym narzędziom – maszynkom do strzyżenia, grzebieniom przeznaczonym do różnego rodzaju sierści oraz środkom dezynfekującym – profesjonalni fryzjerzy są odpowiednio przygotowani do pracy. W salonach znajdują się także specjalne stanowiska dla czworonogów, które ułatwiają ich strzyżenie. Dzięki nim można przypiąć psa i unieruchomić go podczas strzyżenia, co zniweluje możliwość zranienia go w przypadku, kiedy będzie niespokojny – będzie się wiercił i wyrywał. Doświadczenie fryzjera sprawia, że wizyta ograniczy stres u zwierzęcia, ponieważ wie on, jak się obchodzić z psem, a ponadto potrafi ocenić stan jego skóry i owłosienia, dzięki czemu doradzi, w jaki sposób wykonywać czynności pielęgnacyjne w domu.Strzyżenie dla psów jako zabieg pielęgnacyjny
Profesjonalne strzyżenie kojarzy się głównie z usługą dla psów wystawowych. Należy jednak pamiętać, że jest to przede wszystkim zabieg pielęgnacyjny, będący podstawą opieki nad czworonogiem, zwłaszcza jeśli pies jest kudłaty lub długowłosy. Bujna, poplątana i zaniedbana sierść jest bowiem siedliskiem różnego rodzaju bakterii, insektów oraz grzybów. W niewłaściwie pielęgnowanym owłosieniu gromadzą się wszelkie zanieczyszczenia, z którymi styczność ma pies. Pozostawienie go w takim stanie prowadzi m.in. do utraty sierści, chorób skóry, alergii lub problemów z termoregulacją.– Warto pamiętać, że na stan sierści wpływa również rodzaj jedzenia, które pies spożywa na co dzień, dlatego w przypadku wykrycia problemów należy również skonsultować się w kwestii diety z lekarzem weterynarii – doradza specjalista z Komendy Głównej Straży dla Zwierząt, która jest organizacją zrzeszającą członków oraz wolontariuszy, działającą na płaszczyźnie pomocy, leczenia, edukacji oraz stania na straży dobrostanu zwierząt.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana