Dlaczego warto korzystać z usług profesjonalnego montażu ogrodzeń elektrycznych?
Montaż ogrodzeń elektrycznych dla bydła, trzody chlewnej, owiec oraz koni wymaga sporej wiedzy praktycznej i teoretycznej. Tylko profesjonaliści z doświadczeniem są w stanie wykonać odpowiednie pomiary ukształtowania terenu oraz dobrać optymalne rozwiązania materiałowe. Dzięki temu powstałe ogrodzenia należycie pełnią swoją funkcję, zapewniając bezpieczny wypas zwierząt i ułatwiając codzienną pracę hodowców.
Dbałość o każdy detal wykonania
Ogrodzenia elektryczne wykonywane przez fachowców cechują się najlepszymi parametrami użytkowymi. Każdy przypadek rozpatruje się w pełni indywidualnie – według konkretnych zapotrzebowań klienta, na podstawie szczegółowych map terenu, zdjęć i opisów danego miejsca. Instalacja elektrycznego pastucha jest prowadzona zgodnie z powszechnie obowiązującymi zasadami techniki i bezpieczeństwa, uwzględnionymi w normach oraz przepisach. Wszystko po to, aby zagwarantować pełną ochronę zwierząt hodowlanych, a także osób przebywających w pobliżu elektryzatora i przewodów ogrodzenia elektrycznego.
Dobór odpowiednich rozwiązań
Amatorski montaż ogrodzeń elektrycznych nie uwzględnia wielu niuansów, które dla fachowców są rzeczą oczywistą. Ogromne znaczenie odgrywa m.in. typ prowadzonej hodowli. Po inne akcesoria do budowy należy sięgnąć, aby ogrodzić krowy mleczne, a po inne, aby odseparować krowy mięsne. Bydło przeznaczone na ubój wykazuje większą tolerancję na ból – posiada twardszą sierść i grubszą skórę, przez co jest bardziej odporne na działanie impulsów elektrycznych. Ogrodzenia tego typu muszą zatem generować większe impulsy, pozwalające na wytrzymanie naporu silnych, ciężkich, a często agresywnych zwierząt, takich jak chociażby byki – objaśnia przedstawiciel firmy BORYS z Gniezna, sprzedającej i montującej ogrodzenia elektryczne dla bydła, trzody chlewnej, owiec czy koni.
Jakość zastosowanych materiałów
Polegając na profesjonalistach, zyskujemy pewność korzystania ze sprawdzonych rozwiązań materiałowych. Elementy konstrukcji są dobrane z myślą o danym ogrodzeniu – nie ma tu miejsca na działania prowizoryczne. Przewody są przeważnie wykonane z mocnych fragmentów grubego drutu bądź stalowej linki. Słupki wykonuje się natomiast z drewna lub polipropylenu. Należy również pamiętać o zastosowaniu odpowiednich izolatorów, uziemieniu pastucha oraz o tym, by przewodniki nie stykały się z roślinnością (może to powodować wahania napięcia). Właściwie dobrany elektryzator i fachowo zamontowany pastuch będzie działać niezawodnie, gwarantując komfort hodowli niezależnie od sytuacji.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana