Czy warto zabezpieczyć się na wypadek choroby?
Pogorszenie się stanu zdrowia na skutek choroby albo wypadku często oznacza konieczność poddania się specjalistycznemu, bardzo kosztownemu leczeniu. W praktyce nie każdego pacjenta stać na pokrycie wydatków związanych z terapią, zwłaszcza jeśli uszczerbek na zdrowiu spowodował także tymczasową lub stałą niezdolność do pracy. W takiej sytuacji warto dysponować dodatkowym ubezpieczeniem na wypadek choroby. Sprawdź informacje na jego temat.
Ciężka choroba w polisie na życie – co to takiego?
Choroba jest jedną z okoliczności, które znacząco wpływają na jakość życia danej osoby oraz jej sytuację materialno-bytową. Warto mieć świadomość, że większość standardowych polis na życie swym zasięgiem obejmuje wyłącznie ochronę na wypadek śmierci. Dodatkowe zabezpieczenie na wypadek pogorszenia się stanu zdrowia należy wykupić w dodatkowych pakietach oferowanych przez takie firmy, jak Ubezpieczenia Finanse Aleksandra Indeka-Barańska. W tym przypadku mianem choroby w większości przypadków określa się zdiagnozowaną medycznie reakcję organizmu na oddziaływanie zewnętrznych bądź wewnętrznych czynników chorobotwórczych, powodujących zaburzenia czynnościowe oraz patologiczne zmiany w różnych tkankach i organach. Wśród różnego rodzaju schorzeń uwzględnianych w wykazach przygotowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe wymienia się głównie:
choroby Alzheimera i Parkinsona;
zawał serca, udar i kleszczowe zapalenie mózgu;
nowotwory złośliwe;
niewydolność nerek;
utratę wzroku i słuchu;
tężec i gruźlicę;
zakażenia wirusem HIV.
Profesjonalne ubezpieczenia w większości sytuacji obejmują przypadki pierwszego wystąpienia danego schorzenia u pacjenta. Ze względu na obowiązujący okres karencji ustalenia zawarte w umowie ubezpieczeniowej dotyczą chorób, które pojawiają się dopiero po upływie określonego czasu od podpisania kontraktu.
Korzyści z wykupu ubezpieczenia na wypadek choroby
Decyzja o wykupie ubezpieczenia na wypadek poważnego zachorowania dla większości osób jest udaną inwestycją. Dzięki niej można bowiem liczyć na pieniądze w razie wystąpienia jednej z wyszczególnionych w wykazie chorób. Dodatkowe środki finansowe można przeznaczyć m.in. na leczenie w prywatnych placówkach medycznych, a także na opłacanie kosztów wizyt kontrolnych u specjalistów odbywanych po zakończeniu terapii. Pieniądze uzyskane z ubezpieczenia na wypadek choroby można także przeznaczyć na utrzymanie rodziny w trakcie trwania okresu niezdolności do pracy. Korzystanie z tego świadczenia oznacza także uzyskanie szybszego dostępu do specjalisty.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana