Co zaliczamy do chemii profesjonalnej?
Chemię profesjonalną stosuje się wszędzie tam, gdzie konieczne jest dokładne oczyszczenie powierzchni i sprzętów. Można ją spotkać w wielkich zakładach przemysłowych, szpitalach, w kuchniach oraz łazienkach. Wyróżnia się środki czystości do mycia ręcznego lub maszynowego. Jakie preparaty zaliczają się do chemii profesjonalnej? O tym w poniższym artykule.
Czym jest chemia profesjonalna?
Chemię profesjonalną często nazywa się również gospodarczą. Jest to jednak duży błąd, ponieważ obydwa pojęcia dotyczą czegoś innego. Chemia profesjonalna to środki przeznaczone do zadań specjalnych. Oznacza to, że stosuje się je na wymagających tego powierzchniach. Preparaty te są dużo bardziej wydajne i skuteczne niż środki chemii gospodarczej. Doskonale sprawdza się przy sprzątaniu większych powierzchni. Chemia profesjonalna charakteryzuje się ponadto szybkim działaniem. Skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia i pozbywa się szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów. Jednocześnie środki tego rodzaju nie szkodzą człowiekowi. Chemię profesjonalną stosuje się przeważnie w obiektach użyteczności publicznej, dlatego można spotkać się z nią w hotelach, biurowcach, lokalach gastronomicznych czy przedszkolach. Oczywiście, chemię profesjonalną można stosować również w gospodarstwach domowych.
Chemia gospodarcza jest stosowana na co dzień w każdym domu. Środki tego rodzaju można nabyć w każdym supermarkecie. Dzieli się je na preparaty uniwersalne oraz do specjalnego przeznaczenia.
Przykłady chemii profesjonalnej
– Jeśli chcesz wyczyścić zabrudzone sprzęty w obiekcie gastronomicznym lub wielkiej hali przemysłowej, musisz sięgnąć po specjalne środki czystości. Ich skład powinien być dostosowany do usuwania większych zabrudzeń i do stosowania na wymagających powierzchniach — doradza przedstawiciel firmy sprzątającej Vinatcom.
Obecność setek ludzi w obiektach użyteczności publicznej każdego dnia wymaga zastosowania specjalnych preparatów, które nie tylko usuną zabrudzenia, ale także zdezynfekują wszystkie powierzchnie. Do środków chemii profesjonalnej można zaliczyć, na przykład:
- płyny na bazie kwasu do mycia sanitariatów,
- preparaty do mycia szyb, luster i glazury,
- środki do mycia powierzchni ze stali szlachetnej,
- specjalistyczne emulsje,
- skoncentrowane preparaty do mycia silnie zabrudzonych podłóg.
Środki chemii profesjonalnej mają inny skład i stężenie niż zwykłe środki czystości. Produkty te są skuteczne i bardziej wydajne. Ich stosowanie jest zazwyczaj bezpieczne. Przed użyciem należy jednak zapoznać się dokładnie ze składem preparatu, ponieważ niektóre substancje czynne mogą wywoływać uczulenie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana