Charakterystyka mebli tapicerowanych
Meble tapicerowane stanowią ważną część asortymentu sklepów, które oferują wyposażenie wnętrz. Wyróżniają się nie tylko dużą rozmaitością kształtów, ale też są bardzo komfortowe i mogą zdecydowanie zmienić surowe pomieszczenie w przytulne, ciepłe wnętrze. Decydują o tym ich forma oraz materiały dostępne w setkach wzorów, kolorów i faktur. Czym charakteryzują się takie meble?
Miękkość nie tylko w dotyku
Pierwszą odpowiedzią, jaka nasuwa się na pytanie o to, co wyróżnia meble tapicerowane, z pewnością jest ich miękkość. Nie chodzi tu jednak wyłącznie o wrażenia, jakich sofa czy fotel dostarczają w bezpośrednim kontakcie. Sposób wykończenia poszczególnych elementów, począwszy od skrzyni bazowej, po poduchy siedziska i oparcia sprawia, że
w kanapach i leżankach znikają proste, ostre linie. W efekcie nawet najbardziej schematyczna bryła narożnika w stylu minimalistycznym staje się mniej surowa. Dzięki temu na atrakcyjności zyskuje również samo wnętrze. Meble tapicerowane nie muszą składać się z grubych, piankowych poduch. Klasyczne, drewniane krzesło z tekstylnym siedziskiem jest nie tylko znacznie wygodniejsze, ale też bardziej eleganckie.
Kalejdoskop kolorów, wzorów i faktur
Jedną z cech, która sprawia, że meble tapicerowane zyskują niezaprzeczalną przewagę nad pozostałymi typami wyposażenia, jest możliwość niemal nieograniczonego tworzenia aranżacji wzorniczych i kolorystycznych. Producenci, oferując konkretny model kanapy czy zestawu wypoczynkowego, stwarzają też możliwość wyboru dowolnej tkaniny tapicerskiej
z niezwykle bogatego katalogu. Poza tekstyliami są dostępne sztuczne i naturalne skóry, tworzywa oraz inne materiały, które nadają meblom indywidualny charakter. Jedną
z nowości, jaka pojawiła się we wzornictwie przemysłowym, jest moda na łączenie dwóch kolorów czy faktur tkanin w jednym modelu. Dzięki temu rozwiązaniu gama możliwości jest jeszcze szersza.
Wielofunkcyjność
Wiele nowoczesnych mebli tapicerowanych, które można znaleźć w sklepie Meblar, to konstrukcje wielofunkcyjne. Dzięki opcji rozkładania kanapy narożne mogą jednocześnie pełnić funkcje wygodnego siedziska w dzień i miejsca do spania w nocy. Wielofunkcyjność jest cenną zaletą, jeśli poszukuje się mebli do małego mieszkania. Narożnik w salonie doskonale spełni się w roli mebla sypialnego, a rozkładana jednoosobowa sofa to najlepszy wybór do małego pokoju nastolatka czy do kawalerki singla.
Możliwość renowacji i zmiany designu
W przeciwieństwie do mebli z jednolitych materiałów, takich jak tworzywa sztuczne, metale czy drewno, modele tapicerowane bez problemu można przekształcać wraz z aranżacją wnętrza. Jeśli np. po kilku latach domownikom znudzi się kwiatowy styl angielski, wystarczy zmiana tapicerki na szarą czy seledynową, a meble wpasują się w styl skandynawski lub angielski. Własność tę można też wykorzystać do odnowienia czy odświeżenia sprzętów, które straciły swój blask po latach eksploatacji.
Komfort użytkowania
Mówiąc o meblach tapicerowanych, nie można zapomnieć o komforcie, jaki zapewniają. Dodatkową możliwość jego poprawy stwarza też dostępność modeli w wielu stylach, rozmiarach czy z rozmaitym wypełnieniem. Trwałe sprężyny bonelowe zagwarantują, że nawet po wielu latach siedzisko będzie sprężyste i nie zapadnie się. Piękna poliuretanowa czy wypełnienie silikonowe zapewniają elastyczność i dostosowanie poduszki do kształtu i pozycji ciała. Miłośnicy popołudniowego relaksu mają do dyspozycji rozłożyste kanapy, miękkie fotele z wysokim oparciem oraz wiele innych wzorów mebli tapicerowanych. Wystarczy wybrać ten idealny!
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana