Charakterystyka filtrów gazu ziemnego
Filtry gazu ziemnego służą do zapobiegania przedostawania się pyłu bądź innych stałych zanieczyszczeń, które znajdują się w gazie. Dzięki temu chronią wszelkie urządzenia, zamontowane na instalacji, takie jak m.in. reduktory do gazu, gazomierze czy urządzenia kontrolne. Sprawdźmy zatem, jakie są główne cechy filtrów do oczyszczania gazu ziemnego i gdzie można zaopatrzyć się w tego rodzaju elementy. Zapraszamy do lektury.
Filtry gazu ziemnego a materiał wykonania
System filtracyjny jest niezbędny do oczyszczania powietrza, gazu ziemnego, paliwa czy oleju z wszelkich zanieczyszczeń, które mogą powodować przykre konsekwencje dla instalacji oraz urządzeń w niej zamontowanych. Najważniejszym elementem systemu jest wymienny filtr lub wkład filtra, który jest urządzeniem, służącym do oddzielania ciał stałych od cieczy i gazów przy pomocy jednej lub kilku przegród porowatych. Te z kolei są wykonane przeważnie z materiału opartego na celulozie, zawierającego dodatki, wpływające na właściwości filtrów. Można powiedzieć, że dobór komponentów materiału ma wpływ na parametry filtracji, takie jak: przepuszczalność, spadek ciśnienia, porowatość, skuteczność filtracji oraz odporność na czynniki zewnętrzne – ogień, wilgoć, temperaturę czy substancje chemiczne.Do produkcji naszych filtrów do oczyszczania gazu ziemnego w instalacjach gazowych oraz stacjach przesyłowych stosujemy skuteczny, syntetyczny materiał filtracyjny, który plisowany jest razem z ocynkowaną siatką stalową, lub zaimpregnowany żywicami papier celulozowy. Sprawia to, że nasze filtry są bardzo trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz wydajne – zapewnia ekspert z firmy Proton, która specjalizuje się w produkcji filtrów m.in. dla gazownictwa, lakierni, odlewnictwa, hydrauliki, przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz przemysłu spożywczego.
Pozostałe cechy filtrów gazu ziemnego
Jak już wspominaliśmy, filtry gazu ziemnego wykorzystuje się w miejscach, w których zachodzi ryzyko zanieczyszczenia gazu użytego do zasilania instalacji. Chronią one urządzenia kontrolne, reduktory do gazu oraz gazomierze. W efektywnej pracy pomaga wysoka zdolność filtracyjna wkładów, a także ich duża powierzchnia. Dzięki nim możliwa jest separacja małych (płynów) oraz dużych zanieczyszczeń (w formie cząstek stałych). Ponadto, filtry gazu ziemnego są łatwe w konserwacji, a ich korpusy mogą być wyposażone w punkty pomiarowe, które umożliwiają podłączenie manometru różnicowego. Wszystkie te cechy sprawiają, że są one niezbędnym elementem każdego systemu filtracyjnego.Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana