Brama segmentowa - praktyczny i bezpieczny wybór do garażu.
Wybierając bramę do garażu, który znajduje się w bryle domu, najlepiej zdecydować się na model segmentowy. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, gdzie największą jest niezwykła praktyczność. Ponadto taki typ bramy można dopasować do wielu rodzajów otworów, zarówno do pojedynczych garaży, jak też do podwójnych. Nic więc dziwnego, że ten sposób zamknięcia garażu ma coraz więcej zwolenników wśród budujących własne domy.
Jak zbudowana jest brama segmentowa?
Typowa brama segmentowa składa się z kilku paneli bokiem wbudowanych w prowadnice, połączonych w sposób pozwalający im na zmienianie położenia względem siebie. Ta cecha pozwala im kolejno wyłamać się z płaszczyzny bramy, alby w momencie jej otwierania schować się w części podsufitowej garażu. Paneli może być więcej niż cztery, ponadto brama może się otwierać również w kierunku bocznym.
Bramy te są bezpieczne dla użytkowników. W napędzie bramy zainstalowany jest przełącznik przeciążeniowy, który jest w stanie unieść bramę na kilkanaście centymetrów, gdy ta napotka na jakikolwiek opór. Na bramie można również zainstalować fotokomórki, które uniemożliwiają zatrzaśnięcie bramy, gdy coś znajduje się bezpośrednio pod nią.
– Istnieje dodatkowe zabezpieczenie, które uniemożliwia opadnięcie bramy w przypadku zerwania sprężyny. Standardem są też osłony prowadnic, które uniemożliwiają przypadkowe dostanie się tam palców dłoni, czy drobnych kamyków z podjazdu
– wyjaśnia przedstawiciel firmy OKNOPLAST.
Napęd bramy segmentowej może być automatyczny, jak również ręczny. W przypadku napędu elektrycznego powinna być możliwość opcji ręcznej w sytuacji chwilowego braku energii elektrycznej.
Dlaczego brama segmentowa jest aż takim korzystnym rozwiązaniem?
Bramy segmentowe przede wszystkim zajmują mało miejsca. Są idealną opcją w przypadku ograniczonego pola manewru zarówno przed garażem, jak i w środku. Wymagany metraż to wolne miejsce pod sufitem w przypadku bram otwieranych do góry lub wolna powierzchnia przy ścianie wewnątrz pomieszczenia.
Bramy tego typu składają się zazwyczaj z płaszczyzn wierzchnich, wypełnionych w środku specjalną pianką poliuretanową, która sama w sobie jest świetnym materiałem termoizolacyjnym. Wobec tego chroni ona ogrzewany garaż przed wyziębieniem.
Dodatkową zaletą bram segmentowych jest ich masywna budowa, która – nie dosyć, że stanowi barierę dla hałasu – to jeszcze stanowi niezmiernie trudną przeszkodę dla włamywaczy. Do tego jest trwała i odporna na wszelkie odkształcenia.
Bramy segmentowe dostępne są w wielu formach i kolorach. Występuje też różnorodność materiałów, jak też wyposażenia dodatkowego. Dlatego bramy te pasują praktycznie do każdego stylu zabudowy.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana